سفارش تبلیغ
صبا ویژن


 

به هنگام بازدید از یک بیمارستان روانى، از روان‌پزشک پرسیدم شما چطور می‌فهمید که یک بیمار روانى به بسترى شدن در بیمارستان نیاز دارد یا نه؟

روان‌پزشک گفت: ما وان حمام را پر از آب می‌کنیم و یک قاشق چایخورى، یک فنجان و یک سطل جلوى بیمار می‌گذاریم و از او می‌خواهیم که وان را خالى کند.

من گفتم: آهان! فهمیدم. آدم عادى باید سطل را بردارد چون بزرگ‌تر است.

.

.

.

.

.

.

.
روان‌پزشک گفت: نه! آدم عادى درپوش زیر آب وان را بر می‌دارد... شما می‌خواهید تخت‌تان کنار پنجره باشد؟


تاریخ : یکشنبه 92/4/16 | 10:30 صبح | نویسنده : سیدسعیدبهروز | نظرات ()

شخصی درون زندانی حبس شده است. اتاقی که این شخص در آن نگاهداری می شود دو در دارد که یکی به سمت چوبه دار راه دارد ولی دیگری به بیرون زندان راه دارد و منجر به آزادی زندانی می شود. هر یک از این درها یک نگهبان دارد که یکی ازآنها همیشه راست می گوید و دیگری همیشه دروغ و هر دو از اینکه کدام در به کجا راه دارد و نیز از راستگویی یا دروغگویی نگهبان دیگر آگاهند.

 

زندانی ما حق دارد تنها یک سوال از یکی از نگهبان ها بپرسد و سپس یکی از درها را انتخاب کند. در ضمن نگهبان ها فقط با "بلی" یا "خیر" پاسخ می دهند. او چطور می تواند با تنها یک سوال دری که به سوی آزادی باز می شود را پیدا کند؟!

 

قبل از اینکه پاسخ را در انتهای صفحه ببینید کمی فکر کنید!

 

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

پاسخ:

فکرهاتون را کردید؟

 

ساده است (همیشه معما بعد از حل ساده است!). زندانی به سراغ یکی از نگهبان ها می رود و می پرسد:

 

"اگر من از نگهبان دیگر بپرسم که این در به سمت آزاد شدن باز می شود یا نه، او چه خواهد گفت؟"

 

اگر در مذکور، در ِ آزادی باشد، دو حالت پیش می آید:

1- یا نگهبان راستگو بوده، که او با توجه به دروغگو بودن نگهبان دیگر (که پاسخ خواهد داد : خیر) جواب می دهد: "خیر"

 

2- اگر نگهبان دروغگو باشد، جواب نگهبان دیگر ( بلی ) را برعکس خواهد کرد و او هم خواهد گفت " خیر"!

 

پس جواب "خیر" به معنای اینست که این در، به سمت بیرون زندان راه دارد! به همین ترتیب جواب "بلی" یعنی این در به چوبه دار ختم می شود.

 

 

نظر خودتان را درباره ی این معما برای ما ارسال کنید...


تاریخ : یکشنبه 92/4/16 | 10:13 صبح | نویسنده : سیدسعیدبهروز | نظرات ()

علی علیه السلام و علم به معارف قرآن
بدون تردید پس از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله شایسته ترین انسان برای معرّفی قرآن علی بن ابی طالب علیه السلام است؛ چرا که آن حضرت، علاوه بر برخورداری از منصب امامت و جانشینی رسول خدا صلی الله علیه و آله معارف قرآن را از شخص آن حضرت آموخته است. خود ایشان دراین باره می فرمایند: «چون آیات الهی نازل می شد، پیامبر خدا صلی الله علیه و آله مرا نزد خود می خواند و به من آیات الهی را املاء می کرد و تفسیر و تأویل و سایر آگاهی های مربوط به آیات را به من می آموخت و من همه آن چه را ایشان بیان می کرد، بدون کم و کاست می نگاشتم.» با توجّه به چنین حقیقتی است که وقتی علی علیه السلام درباره آشنایی خود با معارف قرآنی سخن می گوید، با صراحت کامل می فرماید: «به خدا سوگند تمام آیات الهی را می دانم که درباره چه چیزی و چه کسی نازل شده است؛ پروردگارم برای من قلبی فهیم و زبانی پرُسنده بخشیده است». 
علی علیه السلام قرآن ناطق
علی بن ابی طالب علیه السلام علاوه بر این که در آشنایی با معارف قرآنی بی نظیر بود در عمل به آموزه های آن و حفظ و حراست از آیات وحی نیز سرآمد همگان به شمار می آید. علاّمه مجلسی رحمه الله در این باره می گوید: «از آن جا که حضرت علی علیه السلام حامل علم قرآن و آراسته به اخلاق قرآن است، در روز واپسین هم تجسّم عینی قرآن کریم خواهد بود؛ زیرا عمل به آیات کتاب الهی در او به کمال رسید». تمام کسانی که با سیره و شیوه زندگی آن حضرت علیه السلام آشنایی دارند، بر این حقیقت تأکید می ورزند که سرتاسر زندگی ایشان، با آیه آیه های قرآن مطابقت و هماهنگی کامل داشت و به عبارت دیگر، همه اعمال و رفتارهای آن حضرت، تفسیر وحی و تبیین دقایق معارف الهی و در یک کلام تجسّم عینی قرآن بود. ایشان در توصیف این ویژگی بی نظیرشان فرموده اند: «من سخن خدا و گویایم». 
قرآن حق گوست
قرآن کریم سخن خداست و هیچ گونه باطلی در آن راه پیدا نکرده و هرگز مطلب ناروایی از آن به گوش نمی رسد. نیز به این دلیل که تک تک احکام و آموزه های آن مطابق با معیارهای حق است، با گذشت زمان و پیشرفت های علمیِ جوامع بشری و دشمنی های انسان های هواپرست و حق ستیز، گردی بردامن آن نمی نشیند و چنان چه پیروان قرآن هم به درستی از آموزه های آن پیروی کنند، همیشه سرافراز و پیروز خواهند بود. علی بن ابی طالب علیه السلام در اشاره به حقّانیّت و شکست ناپذیری قرآن می فرماید: «... کتاب خدا قرآن، سخن گویی است که زبانش از حق گویی خسته نمی شود و همواره گویاست. این کتاب آسمانی همانند خانه ای است که ستون های آن به قدری محکم است که هرگز فرو نمی ریزند و صاحب عزّتی است که یارانش هیچ وقت دچار شکست نمی شوند». 
قرآن شفای درده
آموزه های حیات بخش قرآن، جهالت و گمراهی ها را برطرف می سازد، راه چاره دردهای روحی و معنوی را نشان می دهد، انسان را از دچار شدن به سرگردانی در عقیده و ایمان باز می دارد و عطش حقیقت جویی و خداخواهی را ـ که یک نیاز فطری است ـ به بهترین صورت سیراب می کند. علی بن ابی طالب علیه السلام پس از اشاره به برخی ویژگی های قرآن، در این باره می فرماید: «آگاه باشید هیچ کس پس از برخورداری از نعمت قرآنْ دچار فقر و بیچارگی نمی شود و بدون قرآن هم کسی به بی نیازی دست نخواهد یافت؛ بنابراین، از قرآن برای بیماری های خود شفا و بهبودی بطلبید و برای پیروزی بر مشکلات از آن کمک بگیرید؛ زیرا در قرآن شفای بزرگ ترین بیماری ها، یعنی کفر، نفاق و گمراهی وجود دارد». 
قرآن، بیان گر حلال و حرام
قرآن کریم پرهیزدهنده انسان ها از کردار ناشایست و راهنمای ایشان به سوی اعمال نیک است تا در پرتو انوار قرآن، به سعادت واقعی دست یافته از عذاب در امان بمانند. علی علیه السلام به این حقیقت اشاره دارند که همه انبیاء پس از به جای آوردن مسئولیت خود در رساندن احکام و دستورات الهی به مردم، ندای حقّ را لبیک گفته و به جوار رحمت او منتقل شدند، پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله نیز همانند پیامبران گذشته، امّت خود را بدون سرپرست و راهنما به خود وانگذاشت، بلکه در میان آن ها کتاب خدا را به یادگار قرارداد که حلال و حرام را روشن می سازد و تمام احکام در آن به وضوح آشکار است. 
قرآن پندگوی امین
یکی از راه های محفوظ ماندن از لغزش ها و انحرافات، پند و اندرز پذیری از صالحان و خیرخواهان است. انسان های عاقل و علاقه مند به هدایتْ همواره تلاش می کنند تا نصیحت و اندرز افراد آگاه و حقیقت شناس را آویزه گوش خود سازند در مقابل، خودبینان و متکبرانْ از قبول پند و اندرز سرباز زده و با این کار، به دست خود زمینه گمراهی و غلطیدن در مسیرهای ناصواب را رقم می زنند؛ البتّه شناخت پنددهندگان واقعی از غیرواقعی بسیار مهمّ است. حضرت علی علیه السلام در این باره می فرمایند: «قرآنْ پنددهنده صادقی است که هرگز کسی را فریب نمی دهد» و از آن جا که نصیحت های قرآن صادقانه و دل سوزانه است و نیرنگ و فریبی در آن نیست، تأثیر آن در دل ها نیز بیش تر و عمیق تر خواهد بود. 
قرآن حجت خدا
به این دلیل که در سرتاسر قرآن کریم، راه های دست یابی به فلاح و رستگاری در دنیا و آخرت، و هم عوامل شقاوت و گرفتاری های انسان آمده، در حقیقت حجّت برای همگان تمام شده است و از قرآن به عنوان حجّت اللّه یاد می شود. علی بن ابی طالب علیه السلام می فرمایند: «چون قرآن هم فرمان دهنده [به نیکی ها] و هم بازدارنده از بدی هاست... حجت خداوند بر بندگانش محسوب می شود.» مرحوم بحرانی در توضیح این مطلب می نویسد: «به این دلیل قرآن حجت خدا بر خلق است که در بردارنده وعده ها و وعیدهای الهی و بیان کننده هدف و غایت وجودی آن هاست تا در روز قیامت، جایی برای عذر و بهانه نباشد و آن ها نگویند که ما از حقیقت خبری نداشتیم». 
قرآن، معدن ایمان
آدمی از دو دسته نیاز برخوردار است: نیازهای مادّی و نیازهای معنوی و ایمان، از جمله گرایش های والای معنوی انسان است. بدون ایمان صحیح، انسان از داشتن زندگی سالم محروم می گردد؛ چون انسان فاقد ایمانْ غرق در خودخواهی ها و هوا و هوس ها می شود و در سایه ایمان است که زندگی معنا و هدف پیدا می کند. انسان برای دست یابی به ایمان کامل، افزون برعقل و اندیشه، به منابع سالمی نیاز دارد که او را در دست یابی به آن یاری دهند. در این زمینه، قرآن کریم یکی از مهم ترین منابع است که مشتمل بر تمام اصول و ارکان ایمان می باشد. حضرت علی بن ابی طالب علیه السلام در توصیف آن می فرمایند: «قرآن معدن و سرچشمه ایمان است» و شایسته است علاقه مندان به ایمان خالصْ اعتقادات صحیح و واقعی را از این کتاب آسمانی به دست آورند. 
قرآن، سند رسالت
از ضرورت های پرداختن به قرآن و لزوم شناخت آن، این است که این کتابْ معجزه جاوید رسول خدا صلی الله علیه و آله است که رسالت پیامبر با نزول آن تحقق پیدا کرد و ایشان مردم را به معارف تاب ناک آن فراخواندند. آشنایی با آموزه های قرآنْ در حقیقت آشنایی با بزرگ ترین معجزه آن حضرت نیز محسوب می شود تا همگان به صدق ادعای پیامبری ایشان پی ببرند. از آن جا که رسالت رسول مکرّم اسلام صلی الله علیه و آله جهانی و جاودان است، معجزه ایشان هم جاودان و همیشگی خواهد بود. از این برهان گویای نبوّت، در سخنان علی بن ابی طالب علیه السلام با تعبیرهای گوناگون یاد شده است؛ از جمله آن حضرت می فرمایند: «خداوند پیامبری هدایت گر با کتابی گویا برانگیخت». در جای دیگر از این معجزه همیشگی تحت عنوان نور روشن گر یاد کرده می فرمایند: «خداوند پیامبر را با نورِ روشن گر، برهان آشکار، راه روشن و کتاب هدایت گر برانگیخت». 
جامعیّت قرآن
جامع و کامل بودن قرآنْ از ویژگی های مهم آن است. این کتاب آسمانی، همه امور مربوط به هدایت انسان ها به سوی کمال را در خود دارد و از این نظر، هیچ گونه نارسایی در آن یافت نمی شود. خداوند متعال در آیه ای خطاب به پیامبر تصریح کرده که «ما کتابی به تو فرو فرستادیم که بیان گر همه چیز است». امام علی بن ابی طالب علیه السلام در این باره می فرماید: «خداوند قرآنی را برای شما فرو فرستاد که بیان کننده همه مطالب است. پیامبرش را در میان شما زنده نگه داشت تا دین خود را برای او و شما بدان گونه که در کتاب خود نازل کرده بود و خودش می پسندید به کمال رساند و بر زبان او هر کار زیبا و ناپسند و بایسته و نبایسته را به شما ابلاغ کرد». و در جای دیگر فرمودند: «... بدانید که علم آینده و سخن گذشته و درمان دردهایتان و سامان زندگی تان در قرآن وجود دارد». 
داوری قرآن
از ویژگی های اساسی قرآن، توان مندی در حلّ اختلافات و داوری واقع بینانه در تشخیص حقّ از باطل است. در برخی از آیه ها، در اشاره به این بُعد از قرآن از آن با عنوان «فُرقان» یعنی جداکننده درست از نادرست و در بعضی آیات دیگر با تعبیر «قَول فَصل» یعنی حکم قاطع و برطرف کننده اختلافات یاد شده است. هم چنین در آیاتی توصیه شده که اگر در امری از امور اختلاف نظر داشتید، آن را به خدا و پیامبرش عرضه کنید تا حقیقت برایتان روشن گردد. حضرت علی علیه السلام در این باره، ضمن تأکید براین نکته که آیات محکم قرآن کریم و سنت قطعی پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله یگانه مرجع برطرف سازی شبهات است، به فرماندار خود مالک اشتر می نویسند: «درهر کار بزرگی که برای تو دشوار می شود و یا هر امری که برایت مشتبه می گردد، به خدا و رسول او رجوع کن... رجوع به پروردگار از طریق آیات کتاب آسمانی او صورت می گیرد». 
ظاهر زیبا و باطنی عمیق
به اعتراف آشنایان به آرایه های سخن وری و زیبایی های زبانْ بخشی از اعجاز قرآن، مربوط به فصاحت و بلاغت آن است. ابوالعَلاءِ مُعَّرِی که داعیه مبارزه با قرآن را داشته است، در این باره می گوید: «این سخن در میان همه مردم اعم از مسلمان و غیرمسلمان مورد اتفاق است که کتاب حضرت محمد صلی الله علیه و آله عقل ها را مغلوب می کند و تاکنون کسی نتوانسته مانند آن را بیاورد. سبک آن بی نظیر است و جاذبه آن به گونه ای است که اگر آیه ای از آن در میان کلمات دیگر قرار گیرد، چون ستاره ای فروزان در شب تاریک می درخشد». از نظر مضمون و محتوا هم به اندازه ای مباحث آن عمیق و گران بهاست که به حقّ جز اهلبیت عصمتْ کسی را یارای دست یابی به همه معارف آن نیست و همان گونه که ائمه اطهار علیهم السلام تأکید و تصریح کرده اند، در مسیر هدایت و به هنگام مواجه شدن با هر فتنه ای، از طریق تمسک به قرآن می توان نجات یافت. حضرت علی علیه السلام این ویژگی قرآن را با تعبیر زیبای «قرآنْ دارای ظاهری زیبا و باطنی پرمایه است» مورد تأکید قرار داده اند. 
قرآن بهار دله
همان گونه که جسم آدمی در نتیجه برخورداری کامل از نعمت های مادّیْ طراوت و شادابی می یابد، جان و روح او نیز در اثر بهره مند شدن از معارف و حقایق متعالی، مراتب والای تعالی را یکی پس از دیگری پشت سر می گذارد تابه قُرب حقّ که هدف از آفرینش انسان است، برسد. تعمّق و تدبّر در آیات کلام اللّه و تلاش در راستای پرده برداری از چهره زیبای حقایق قرآن، مهم ترین وسیله ای است که زمینه برخورداری از برکات معارف عالی آیات الهی را فراهم می سازد. قرآن کریم در آیه ای، ضمن سرزنش کسانی که در آیات الهی تدبّر نمی کنند و با این حال انتظار دارند که دل هایشان با طراوت باشد، به آنان توصیه و تأکید می کند که به منظور برخورداری از برکاتْ در آیات قرآن تدبّر و تفکر داشته باشند. حضرت علی علیه السلام در این باره می فرمایند: «در آیات قرآن تفقّه و تعمّق داشته باشید؛ چون تعمق و تدبّر در قرآنْ بهار دل هاست». 
ره آورد عمل به قرآن
بدون تردید همه نسخه های درمان دردها و رنج ها و دستورالعمل های بهینه سازی زندگی فردی و اجتماعی، هنگامی نتیجه بخش است که همراه با عمل باشد. از آنجا که رهنمودهای قرآن مسیر واقعی سعادت انسان ها را نشان می دهند، موفقیّت واقعی در میان آشنایان به معارف قرآنی، تنها نصیب کسانی می شود که به دنبال تحصیل این معارف و در پی عمل به این آموزه ها باشند. بر این اساس، هر کس در عمل به قرآن و معارف آن توفیق بیش تری یابد، به همان نسبتْ از سایرین در پیمودن راه سلوک به سوی خداوند پیشی گرفته است. علی بن ابی طالب علیه السلام در این باره می فرمایند: «هر کس مطابق مطالب قرآن سخن گوید، گفتارش صادقانه خواهد بود و کسی که بر طبق رهنمودهای قرآن عمل کند، بر دیگران پیشی خواهد گرفت». 


تاریخ : یکشنبه 92/4/16 | 10:9 صبح | نویسنده : سیدسعیدبهروز | نظرات ()

عکس های جالب و دیدنی

 بیمارستان در 3...2...1

 بهترین راه برای ترساندن مهمانی که شب را در منزل شما می گذراند.

  روز پنجم... اونها هنوز فکر می کنند من جرئی از نقاشی ام!

 بازی محبوب تتریس روی ساحتمان (Tetris)

 پرندگان خشمگین واقعی!

    خیالت راحت باشه، درستش کردم.


تاریخ : یکشنبه 92/4/16 | 10:7 صبح | نویسنده : سیدسعیدبهروز | نظرات ()
چـهره های غیرمنتـظره اشیـاء پیـرامون ما !تاریخ : یکشنبه 92/4/16 | 10:7 صبح | نویسنده : سیدسعیدبهروز | نظرات ()

چشم انـدازهای حیـرت انگیـز و زیبـای طبیـعت


تاریخ : یکشنبه 92/4/16 | 10:7 صبح | نویسنده : سیدسعیدبهروز | نظرات ()

منتخبی از عکس های معروف زیبا و دیدنی

4

 


تاریخ : یکشنبه 92/4/16 | 10:7 صبح | نویسنده : سیدسعیدبهروز | نظرات ()

 آیا میدانید: ریحان خاصیت ضد پیری دارد ؟

 

آیا میدانید: زنان زودتر از مردان یخ می زنند ؟
 

آیا میدانید: گردو با چربی ها ناسالم میجنگد ؟
 

آیا میدانید: سوسک ها منبع پروتئین هستند ؟
 

آیا میدانید: اجداد خفاش ها موش ها بوده اند ؟
 

آیا میدانید: پاندا هنگام تولد صورتی رنگ است ؟
 

آیا میدانید: خمیازه کشیدن به مغز آرامش می‌دهد ؟
 

آیا میدانید: محققان قادر به کاشت بذر در فضا شدند ؟
 

آیا میدانید: مسن ترین گربه جهان 38 سال سن دارد ؟
 

آیا میدانید: مار باهوش ترین خزندگان روی زمین هستند ؟
 

آیا میدانید: ملخ ها دارای بیش از 1 میلیون گونه هستند ؟
 

آیا میدانید: نعناع سکسکه و تنگی نفس را شفا میدهد ؟
 

آیا میدانید: نعناع سکسکه و تنگی نفس را شفا میدهد ؟
 

آیا میدانید: رنگ مورد علاقه 80 درصد آمریکایی‌ها آبی است ؟
 

آیا میدانید: درهر ثانیه 1 بیلیون ترانزیستور ساخته می شود ؟
 

آیا میدانید: چهار پنجم جانوران رو حشره ها تشکیل داده اند ؟
 

آیا میدانید: رکورد ضربات دوهل 1168 ضربه در یک دقیقه است ؟
 

آیا میدانید: یک گرم سم مار کبری می تواند 150 نفر را بکشد ؟
 

آیا میدانید: اثر انگشت خواهر و برادر 60% شبیه به هم است ؟
 

آیا میدانید: پرستارن بیشتر از سایر افراد دچار اسم می شوند ؟
 

آیا میدانید: سالی 500 شهاب سنگ به زمین برخورد می‌کنند ؟
 

آیا میدانید: حیوانات هم مثل انسان می توانند اینده نگری کنند ؟
 

آیا میدانید: هر تار موی انسان میتواند تا وزن 100 گرم رشد کند ؟
 

آیا میدانید: سن پدر با ضریب هوشی کودک رابطه مستقیم دارد ؟
 

آیا میدانید: کرم ها از روی بو محیط شب و روز را تشخیص میدهند ؟
 

آیا میدانید: 80% کودکان زیر 3 سال عفونت گوش را تجربه می کنند ؟
 

آیا میدانید: فقط 1 نفر از 1 میلیارد نفر بیش از 116 سال عمر میکند ؟
 

آیا میدانید: کرمھای ابریشم در 56 روز86 ھزار برابر خود غذا میخورند ؟
 

آیا میدانید: شیرها تا سن 2 سالگی قادر به غرش کردن نمی باشند ؟
 

آیا میدانید: شیرها تا سن 2 سالگی قادر به غرش کردن نمی باشند ؟
 

آیا میدانید: در ساعت 10:04 شب خلاقیت انسان به حداکثر می‌رسد ؟
 

آیا میدانید: در ساعت 10:04 شب خلاقیت انسان به حداکثر می‌رسد ؟
 

آیا میدانید: سوزش دهان در زنان 7 مرتبه بیشتر از مردان اتفاق می‌افتد ؟
 

آیا میدانید: کودکان شیر خوار هم می توانند دچار مشکلات روانی شوند ؟
 

آیا میدانید: یک گاو می تواند از پله ها بالا برود ولی پایین نمی تواند بیاید ؟
 

آیا میدانید: گوریل خشم شدید خود را با بیرون آوردن زبان نشان می دهد ؟
 

آیا میدانید: نهنگ در هر بازدم 90 درصد هوای ریه های خود را خارج می کند ؟
 

آیا میدانید: در فصل بلوط درخت بلوط بیش از 90000 هزار بلوط تولید می کند ؟
 

آیا میدانید: وزن کل انسان های جهان با وزن کل مورچه های جهان برابر است ؟
 

آیا میدانید: برای تولید 1 لیتر بنزین 23?5تن گیاه در گذشته مدفون شده است ؟
 

آیا میدانید: وزن کل انسان های جهان با وزن کل مورچه های جهان برابر است ؟
 

آیا میدانید: میدونین با پاکت فریزری هم (مثل کتری) میشه آب رو به جوش آورد ؟
 

آیا میدانید: که اگر زنی به کوررنگی مبتلا باشد ، فرزندان پسر او کوررنگ میشوند ؟
 

آیا میدانید: جغد ها قادر به حرکت دادت چشم های خود در کاسه چشم نیستند ؟
 

آیا میدانید: انسان در هر بازدم تنها 15 درصد هوای داخل ریه خود را خارج می کند ؟
 

آیا میدانید: 5500 سال پیش بشر در قزاقستان کنونی شروع به رام کردن اسب کرد ؟
 

آیا میدانید: تایلندی ها با استفاده از پوست تخم تمساح دندان مصنوعی ساخته اند ؟
 

آیا میدانید: موشهای صحرایی سالانه یک سوم ذخایر غذایی جهان را نابود میسازند ؟
 

آیا میدانید: قطر کره چشم هشت پای غول پیکر اقیانوس اطلس 40 سانتی متر است ؟
 

آیا میدانید: مصریان باستان روی بالش هایی که از سنگ درست شده بود می خوابیدند ؟
 

آیا میدانید: سرعت خواندن از صفحه رایانه نسبت به کاغذ معمولی 25 درصد کندتر است ؟
 

آیا میدانید: برای اینکه 700 گرم به وزن شما اضافه شود باید 9 کیلو سیب زمینی بخورید ؟
 

آیا میدانید: برای جلوگیری از جوانه زدن سیب زمینی باید درون سبد آن یک عدد سیب قرار دهید؟
 

آیا میدانید: اشعه های خورشید بازتاب شده از یک آینه 40 کیلومتر دورتر از آن نیز قابل رویت است ؟
 

آیا میدانید: بر سطح ماه هیچ گاه باد نمی وزد ،از این رو جای پای فضا نوردان همواره باقی می ماند ؟
 

آیا میدانید: انرژی که در مرکز خورشید تولید میشود 2 میلیون سال طول میکشد تا به سطح ان برسد ؟
 

آیا میدانید: اسیایی ها کمتر از مردمان چهار قاره دیگر به بیماری های قلبی و سرطان مبتلا می شوند
 

آیا میدانید: تار عنکبوت از قویترین بافته هاست و دوامش از آهن بیشتر است و به ان آهن حیوانی گویند ؟


آیا میدانید: که همه نوزادان میگو نر متولد میشوند و بعد از چند هفته بخشی از آنها به ماده تبدیل میشوند ؟
 

آیا میدانید: اگه شما به مدت هفت سال انگشتتونو بچسبونید به شیشه، اونوقت جای انگشتتون باقی میمونه ؟
 

آیا میدانید: قدیمی ترین و ابتدایی ترین سیستم تسویه اب و فاضلاب جهان در روسیه با قدمت 9000 سال کشف شد ؟
 

آیا میدانید: یک شخص چینی رکوردار نگه داشتن سرب مذاب در دهانش بدون اسیب رسیدن به اعضای دهانش است ؟
 

 آیا میدانید: وقتی یک نوزاد در حال گریه است با صدای ش..ش.. شما آرام خواهد شد و این به این دلیل صدای ابی است که اطراف نوزاد را در دل مادر گرفته است.در ضمن این یکی از دلایلی است که چرا صدای ساحل دریا به انسان ارامش می دهد.


تاریخ : یکشنبه 92/4/16 | 10:7 صبح | نویسنده : سیدسعیدبهروز | نظرات ()
گوشواره های جالب و عجیب!
تاریخ : یکشنبه 92/4/16 | 10:7 صبح | نویسنده : سیدسعیدبهروز | نظرات ()
تاریخ : سه شنبه 92/4/11 | 7:25 صبح | نویسنده : سیدسعیدبهروز | نظرات ()
   1   2      >
طول ناحیه در قالب بزرگتر از حد مجاز
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


کد موسیقی برای وبلاگ